• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

W dniach  15 – 25 sierpnia br  zorganizowaliśmy obóz sportowy klubu UMKSN Poznań w pięknym hotelu w Rewalu.  W obozie wzięło udział 33  zawodników/czek niesłyszących z 3 sekcji: LA, TS i Pływanie  oraz 7 opiekunów i trenerów.

Zrealizowano 26 jednostki treningowe. W tym  wycieczki rowerowe, siłownia, stadion LA, marszobiegi, sporty uzupełniające .  Zaplanowane cele zrealizowano.

Bardzo dużo radości sprawiły wszystkim ćwiczenia nad brzegiem morza połączone z kąpielą w zimnej wodzie.  Na stadionie trenowaliśmy technikę biegu przez płotki, starty z bloków startowych, zmianę pałeczki sztafetowej oraz pchnięcie kulą. Skorzystaliśmy także z siłowni oraz boisk „Orlika „ w Trzęsaczu. Tradycyjnie na zakończenie obozu zorganizowano chrzest dla dzieci, które pierwszy raz uczestniczyły w obozie UMKSN.  Było to dla nich przeżycie, które zapamiętają do końca życia.

Prowadzono zajęcia nie tylko zwiększające sprawność fizyczną, ale również zajęcia logopedyczne. Przeprowadzono także pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu i picia alkoholu.

 

Frekwencja na zajęciach była 100%. Zanotowano jedynie  kilka drobnych niedyspozycji. Na  zakończenie obozu przeprowadzono testy sprawnościowe / 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, test Coopera/. Wszyscy najlepsi  obozowicze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Czas obozu szybko przeminął i trzeba wracać do obowiązków szkolnych. Obiecaliśmy sobie spotkanie na obozie w przyszłym roku.

Włodzimierz Adamiak