• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

                        ”46  Nadbałtycka Spartakiada Sportowa Niesłyszących”

                                               10-13.03.2016  Ryga-Valmiera

 W dniach 10-13 marca br. odbyła się  kolejna „Nadbałtycka  Spartakiada Sportowa” ,organizowana przez szkołę dla dzieci niesłyszących w Rydze i  Valmierze.

 Naszą szkołę oraz klub sportowy reprezentowali uczniowie i zawodnicy.

·         Dawid Kaczmarczyk

·         Maciej Tomczak

·         Drews Patryk

·         Sandra Michałowska

·         Adam Szaj

Spartakiada sportowa organizowana już przez 46 lat,skupia oprócz pływania także, szachy,warcaby,tenis stołowy, koszykówkę. Uczestniczy w nich prawie 100 zawodników z Estonii, Litwy,Łotwy oraz z Polski.

Pływacy uczestniczyli w rywalizacji 2 dniowej. Pierwsza część zawodów odbyła się w Rydze w konkurencjach propagujących pływanie - 25 metrów , 50 metrów oraz sztafet mix. Druga część zawodów odbyła się w szkole dla niesłyszących w miejscowości Valmiera,w konkurencjach 50 m ,  100 m i sztafetach,tam także odbyły się pozostałe konkurencje sportowe. Łącznie zdobyliśmy 11 medali indywidualnych i 1 medal w sztafecie. 

W ramach współpracy między naszymi szkołami ,mamy możliwość rywalizacji , wymiany doświadczeń i umiejętności sportowych. Warto wspomnieć że w tym roku mija 20 lat ,jak pierwszy raz nawiązano współpracę z szkołą w Rydze. P. Henryk Dorosz z pływakami z naszego ośrodka rozpoczął rywalizację i wzmagania sportowe w 1996 roku. Dziś jeden z naszych podopiecznych zapoczątkował wymianę pokoleniową jest nim Dawid Kaczmarczyk z klasy 4. Pływacy na zawodach wykazali waleczność i charakter, nie obyło się bez łez.

Podziękowania dla pani dyrektor Jolanty Ruła za pomoc w organizacji wyjazdu.

                                                                                                Koordynator wyjazdu

       Konrad Jakubowski