• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

 

POZNAŃ 1 - 2.04.2017 r

   Już dwudzieste czyli jubileuszowe zawody zostały rozegrane w obsadzie międzynarodowej i przy wiosennej pogodzie. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego oraz prywatnych sponsorów; firmom: TESA, Karlik SJ, Audio Serwis, Runnersworld wszyscy medaliści zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Trzeba również podkreślić pomoc pracowników Ośrodka Szkolno –Wychowawczego oraz działaczy klubowych w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Nieocenioną pomoc zapewnili uczniowie i absolwenci OSW, którzy przygotowali trasę i dopilnowali prawidłowego przebiegu zawodów. Niestety kryzys gospodarczy dotknął nasze zawody i z przyjazdu wycofały się drużyny z Łotwy i Litwy. Rozegrano 8 biegów w czterech  kategoriach wiekowych :  /I – do 15 lat, II – do 18 lat, III – do 22 lat/; z podziałem na chłopców i  dziewczęta, jako bieg nr 8 -  odbył się bieg „Vipów”. 

 

W biegu nr 1 zwyciężyła Irek Natalia z IG Warszawa

W biegu nr 2 zwyciężył Kleinert Dawid  /UMKSN/; 

W biegu nr 3 zwyciężyła Biedna Alicja UMKSN 

W biegu nr 4 zwyciężył Semenowich  Nikolas z IG Warzsawa.  

W biegu nr 5 zwyciężyła Kasia Nowak przed Walkowiak Agą (UMKSN)

W biegu nr 6  zwyciężył Zagajewski Rafał ze Sławna. 

Bieg Vipów – wśród mężczyzn zwyciężył Kruchynin z Mińska przed M. Kaczmarkiem, wśród kobiet Kruchynin Viola z Mińska.

   W rozegranym w niedzielę biegu sztafetowym wystartowały 6 sztafet. Zwyciężyła z dużą przewagą sztafeta z Mińska przed UMKSN ( Kasia Nowak, Aga Walkowiak, Alicja Biedna, Dawid Kleinert, Piekarski Piotr, Kwiatkowski Sebastian) przed sztafetą ze Sławna .  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa UMKSN przed drużyną z Mińska. Sędzią głównym zawodów była Justyna Ściepańczuk.  Po zakończenie zawodów wszyscy chętnie uraczyli się wspaniałą grochówką z wkładką. Dodatkową i ciekawą atrakcja było przejście parku linowego.

 

   W turnieju tenisa stołowego zwyciężyła drużyna  z UMKSN przed Łodzią i Sławnem.  W grze pojedynczej wśród kobiet zwyciężyła  A. Sulima z Łodzi przed W. Nowicką, 4 była Aleksandra Kniaź UMKSN. W grze pojedynczej wśród mężczyzn  M. Pietera -  Łodź przed G. Nowakiem i P. Gierszewskim. Debel M – I m Łódź przed UMKSN, debel K – I m Łódź przed UMKSN. Grę mieszaną wygrały pary z UMKSN.  Sędzią  głównym zawodów był Marek Rutowski..

 Włodzimierz Adamiak