• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

 

    Już dwudzieste pierwsze zawody zostały rozegrane w obsadzie międzynarodowej i  przy wiosennej pogodzie. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego oraz prywatnych sponsorów; firmom: TESA, Audio Serwis, Runnersworld wszyscy medaliści zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Trzeba również podkreślić pomoc pracowników Ośrodka Szkolno –Wychowawczego oraz działaczy klubowych w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Nieocenioną pomoc zapewnili uczniowie i absolwenci OSW, którzy przygotowali trasę i dopilnowali prawidłowego przebiegu zawodów. Niestety kryzys gospodarczy dotknął nasze zawody i z przyjazdu wycofały się drużyny z Łotwy i Litwy. Rozegrano 8 biegów w czterech  kategoriach wiekowych :  /I – do 15 lat, II – do 18 lat, III – do 22 lat/; z podziałem na chłopców i  dziewczęta, jako bieg nr 8 -  odbył się bieg „Vipów”.

 

W biegu nr 1 zwyciężyła A. Kiełbasa (Sławno), Emilia Michaliszyn -II miejsce

W biegu nr 2 zwyciężył  B. Zhurbiankov (Mińsk), Kuba Padła – IV miejsce

W biegu nr 3 zwyciężyła  I. Kuźniak (Racibórz), Alicja Biedna – III miejsce

W biegu nr 4 zwyciężył D. Lipski (Olsztyn), Denis Woźny -V m, Sławek B -VIIm. 

W biegu nr 5 zwyciężyła L. Kratusowa (Mińsk), Walkowiak Agą – III m.

W biegu nr 6  zwyciężył M. Rostkowski (Wrocław), Michał Barski - IVm.

Bieg Vipów – wśród mężczyzn zwyciężył Grycman Kazimierz (Racibórz), wśród kobiet  Majchrzak Monika z Poznania.

    W rozegranym w niedzielę biegu sztafetowym wystartowały 4 sztafety. Zwyciężyła z dużą przewagą sztafeta z Mińska przed UMKSN ( Aga Walkowiak, Alicja Biedna, Emilia Michaliszyn, Piekarski Piotr, Kaptur Jasiu, Gogolewski Krystian ) przed sztafetą z Warszawy .  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa  z Mińska przed ekipą UMKSN. . Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Witman-Dziurla.  Po zakończenie zawodów wszyscy chętnie uraczyli się wspaniałą grochówką z wkładką. Dodatkową i ciekawą atrakcja było przejście parku linowego dla wszystkich uczestników zawodów.

    W turnieju tenisa stołowego zwyciężyła drużyna  z UMKSN przed Wrocławiem.  W grze pojedynczej wśród kobiet zwyciężyła  Aleksandra Kniaź UMKSN. W grze pojedynczej wśród mężczyzn  Marek Rutowski. Debel M – I m UMKSN przed OSW Wrocław, debel K – I m UMKSN. Grę mieszaną wygrały pary z UMKSN.  Sędzią  głównym zawodów był Wiesław Sommerfeld.

                                                                                                               Włodzimierz Adamiak