• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

W dniu  19  stycznia  br;  kolejny raz wyjechaliśmy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.  Założeniem obozu było przygotowanie naszych zawodników do biegów przełajowych organizowanych przez UMKSN oraz do Mistrzostw Europy w LA w Niemczech oraz Mistrzostw Świata w Pływaniu i Mistrzostw Europy w TS w Bułgarii.

Uczestniczyło w nim sześcioro zawodników : Alicja Biedna, Aga Walkowiak,  Justyna Szałek, Bartek Łukowicz, Dawid Klainert, Emilia Michaliszyn, Aleksandra Kniaź (TS) oraz Paweł Rostkowski, Sandra Michałowska, i Kacper Nowicki (Pływ)   wraz z opiekunami W. Sommerfeld oraz W. Adamiakiem.  Obóz  był krótki ale bardzo intensywny, wykonaliśmy 17 jednostek treningowych. Biegaliśmy po górach, ćwiczyliśmy na siłowni, odwiedziliśmy basen pływacki oraz saunę.  Największą frajdę sprawiły nam: marszobieg na górę Szrenica oraz wycieczka do Harrahova, ze zwiedzaniem kopalni oraz mamuciej skoczni. Mimo mroźnej temperatury nie zanotowano żadnych chorób i  wszyscy wykonali zaplanowane treningi w terenie. Liczymy, że również w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować obóz dla naszego klubu w Szklarskiej Porębie. 

Mimo wielu ciężkich treningów, niechętnie wracaliśmy do zajęć szkolnych.

Włodzimierz Adamiak