• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wśród  zgłoszonych blisko 90 zawodników/czek z 10 klubów z całej Polski wystartowało  7 zawodników/czek z UMKSN Poznań,  pod opieką  trenera W. Adamiaka. Tegoroczne HMP rozegrano już w lutym z uwagi na Halowe Mistrz Świata w LA, które zostaną rozegrane w Tallinie w marcu br.

Zawody rozegrano  w  lekkoatletycznej hali w OPO Spała.  W zawodach  nasz klub wywalczył  4 medale  (2 zł, 1 sr i 1 br), co w klasyfikacji medalowej dało nam IV m. W klasyfikacji punktowej, z wynikiem 45 pkt  wywalczyliśmy również IV miejsce.

Medale dla UMKSN zdobyli:

1. Szałek Justyna -   1 sr  

2. Walkowiak Agnieszka -    

3. Biedna Alicja -    2 zł, 1 br

4. Michaliszyn Emilia -   

5. Kniaź Aleksandra -

6. Klainert Dawid -

7. Woźny Denis

8. Sztafeta kobiet 4x200m (Kniaź A, Walkowiak, E. Michaliszyn, A. Biedna) - IV m

Młodzi zawodnicy klubu odnotowali pierwsze starty w hali  w konkurencji seniorów. Srebro na 400m zdobyła  J. Szałek. Aż 3 medale, w tym 2 złote  wywalczyła A. Biedna : 60m – I m, 200m – I m, skok w dal – III m, sztafeta – IV m. Nie wspomógł nas w tym roku Denis Woźny, który rozchorował się na zawodach.  Największe nadzieje medalowe mieliśmy w biegu sztafetowym kobiet, niestety w tym roku skończyło się na IV m. W tym roku wszystkie medale zdobyły kobiety – brawo. Teraz przed nami czas przygotowań do Biegów Przełajowych w Poznaniu  oraz do Młodzieżowych Mistrz Polski, które zostaną rozegrane w Olecku, a także Mistrz Polski Seniorów w Szczecinie.

Włodzimierz Adamiak