• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

 

W zawodach wzięło udział  120 sportowców niesłyszących z opiekunami i trenerami. z  12 klubów z całej Polski.  Zawody  rozegrano w 2 kategoriach wiekowych /do 16 lat oraz do 19 lat/  na stadionie w Olecku. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnił klub sportowy Olimpijczyk  Olecko.

 

Klub UMKSN reprezentowało 6 sportowców /5 dz i 1 chł/ pod opieką trenera W. Adamiaka.

 

 

W klasyfikacji medalowej  nasz zespół wywalczył II miejsce, zdobywając 9 medali ( 6zł, 2sr, 1br).

 

  Najlepszymi zawodnikami UMKSN okazali się:

 

1.      Biedna  Alicja           -  2 medale zł

 

2.      Kniaź Aleksandra     -  3 medale /1zł, 1sr, 1br/

 

3.      Woźny   Denis           - 2 x 4miejsce

 

4.      Michaliszyn Emilia   - 2 medale / 1 zł, 1 sr/

 

5.      Plewczyńska Sara      - 3 medale /2zł, 1 sr/

 

Na szczególne uznanie zasługują  nasze dziewczyny, które walnie przyczyniły się do zdobycia II miejsca w klasyfikacji medalowej.   Bardzo dobrze zaprezentowały się: Ola Kniaź, Ala Biedna, Sara Plewczyńska oraz Emilia Michaliszyn. Słabiej wypadł Denis Woźny, który zajął 2 razy IV miejsce. Do tego trzeba dodać niemożność startu Oli w drugim dniu, ponieważ wyjechała z klasą szkolną do Wilna.

 

            Trzeba podkreślić, że kilku naszych zawodników  nie wystartowało w związku z wycieczkami szkolnymi. W tym miejscu chcę podkreślić wysiłek Oli Kniaź, która potrafiła połączyć wycieczkę szkolną ze startem w zawodach.

 

Teraz przed nami Mistrzostwa Polski seniorów w Szczecinie, które będą eliminacją do startu w Mistrzostwach Europy w LA w Niemczech w lipcu br.

 

                                                            W. Adamiak