• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

  

Wśród  zgłoszonych blisko 90 zawodników/czek z 10 klubów z całej Polski w zawodach wystartowało 9 zawodników/czek z UMKSN Poznań pod opieką trenera W. Adamiaka.  Zawody rozegrano na pięknie położonym  stadionie w Szczecinie, przy pięknej pogodzie, która tym razem dopisała.   W zawodach  nasz klub wywalczył 14 medali (2zł, 8 sr i 5 br).

 

 

Medale dla UMKSN zdobyli:

 

1.     Kniaź  Aleksandra              -           1 sr, 2 br

 

2.     Szałek Justyna                    -           1 zł, 2 sr  

 

3.     Biedna  Alicja                    -           1 zł, 4 sr

 

4.     Walkowiak Agnieszka        -           1 zł, 1 sr

 

5.     Plewczyńska Sara               -           2 zł, 2 sr

 

6.     Gierszewski Paweł              -                   1 br

 

7.     Wójcik  Marika                  -                  1 br

 

                

 

 W tym rok wystartowała tylko żeńska sztafeta , która zdobyła 1 zł i 1 sr medal.  Mężczyźni w sztafetach nie wystartowali.  Bardzo dobrze wypadła Sara Plewczyńska, która wróciła do składu po 2 latach przerwy i zaskoczyła wszystkich wspaniałą formą. Alicja Biedna musiała zadowolić się 1 zł i 4 srebrnymi medalami; przegrywając we wszystkich startach z naszą byłą zawodniczką Kasią Wierzbicką. Gierszewski Paweł wywalczył dwa medale na najdłuższych dystansach 1500 i 800m. Denis Wożny, zakwalifikował się do finału biegu na 100m  gdzie wywalczył 8 miejsce. Marika Wójcik wywalczyła brąz na dystansie 3000m.

 

Zawody seniorów były ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w LA, które zostaną rozegrane w lipcu  w Bochum (Niemcy), szanse startu ma Alicja Biedna.

 

                                                Włodzimierz Adamiak