• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

KALENDARZ IMPREZ CENTRALNYCH

 

 

KALENDARZ IMPREZ CENTRALNYCH

 

POLSKIEGO ZWIĄZKU SPORTU NIESŁYSZĄCYCH 

NA ROK 2018 

 

PROJEKT

 

 

Lp.

Termin

Nazwa imprezy

Miejsce

organizator

 

STYCZEŃ

 

 

 

 

 

 

05-07.01.

 

 

 

 

 

 

 

 

12-14.01.

 

 

 

 

 

 

 

 

19-21.01.

 

 

 

 

 

 

 

 

26-28.01.

 

 

 

 

 

 

 

 

29.01.-03.02.

 

5.Liga Mistrzów Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

ALCALA de HENARES koło MADRYTU

(Hiszpania)

Kluby

Sportowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUTY

 

 

 

 

 

 

02-04.02.

 

 

 

 

 

 

 

09-11.02.

 

Puchar Polski Niesłyszących

w Curlingu Kobiet i Mężczyzn

 

WARSZAWA

Wars Warszawa

 

 

 

09-11.02.

 

 

 

 

 

 

 

16-18.02.

 

 

 

 

 

 

 

 

23-25.02.

 

 

 

 

 

 

 

24.02.

 

X. Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących

 

 

WARSZAWA

PZSN / IG Warszawa

 

 

01.02.-31.03.

11.Mistrzostwa Europy Głuchych

w Narciarstwie Alpejskim

 

 

ODWOŁANY

PZSN

 

 

01.02.-31.03.

4.Mistrzostwa Europy Głuchych w Snowboardzie

 

 

ODWOŁANY

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARZEC

 

 

 

 

 

 

02-03.03.

 

Halowe MPN w Lekkoatletyce

 

SPAŁA

PZSN

 

 

17-24.03.

2.Mistrzostwa Europy Głuchych

w Curlingu

 

SCHAFFHAUSEN

(Szwajcaria)

PZSN

 

 

 

09-11.03.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-18.03.

 

 

 

 

 

 

22-24.03.

6.Halowe Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkoatletyce

 

GOMEL

(Białoruś)

PZSN

 

 

 

23-25.03.

 

 

 

 

 

 

 

30.03.-02.04.

 

WIELKANOC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KWIECIEŃ

 

 

 

 

 

 

06-08.04.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

 

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

 

 

06-08.04.

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących

w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Gr. A

 

RADOM

 

Radomig Radom

 

 

 

06-08.04.

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących

w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Gr. B

 

RACIBÓRZ

 

Odra Racibórz

 

 

 

13-15.04.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Piłce Siatkowej  Kobiet do lat 23

 

OLSZTYN

Warmig Olsztyn

 

 

 

20-22.04.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących 

Par i Trójek

w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

PŁOCK lub

GDAŃSK

Fireballs Płock Pomorze Gdańsk

 

 

 

20-22.04.

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących

w Koszykówce Mężczyzn – Gr. A i B

 

GLIWICE

MIG Gliwice

 

 

 

27-29.04.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Piłce Siatkowej  Mężczyzn do lat 22

 

WARSZAWA

Mazowsze Warszawa

 

 

 

27-29.04.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Koszykówce  Kobiet

 

ŁÓDŹ

 

ŁKSG Łódź

 

 

do

29.04.2017 

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy

Głuchych  w Piłce Nożnej Mężczyzn  HERAKLION’2019

Mecz: Węgry – Polska

 

?

(Węgry)

PZSN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAJ

 

 

 

 

 

 

01-03.05. wt-śr-czw

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących

w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn 

 

POZNAŃ

TON Poznań

 

 

 

04-06.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn 

 

KRAKÓW

Bagry Kraków

 

 

 

04-06.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu

 

 

POZNAŃ

UMKSN Poznań

 

 

 

04-06.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Piłce Siatkowej  Kobiet 

 

SZCZECIN

Korona Szczecin

 

 

05-13.05.

4.Mistrzostwa Europy Głuchych w Kolarstwie Górskim

 

ANHEE

(Belgia)

PZSN

 

 

 

11-13.05.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn

 

LUBLIN

 

Spartan Lublin

 

 

 

 

11-13.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów do lat 16 i do lat 19 w Lekkoatletyce

 

OLECKO

Olimpijczyk Olecko

 

 

 

18-20.05.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn

 

LUBLIN

 

Spartan Lublin

 

 

 

18-20.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet

 

POZNAŃ

TON Poznań

 

 

 

18-20.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym

 

 

POZNAŃ

UMKSN Poznań

 

 

24.05.-02.06.

11.Mistrzostwa Europy Głuchych w Bowlingu

 

MONACHIUM (Niemcy)

PZSN

 

 

 

25-27.05.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Mężczyzn do lat 22

 

ŁÓDŹ

ŁKSG Łódź

 

 

 

28.05.-02.06.

 

11.Liga Mistrzów Głuchych

w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

MEDIOLAN (Włochy)

Kluby sportowe

 

 

 

29.05.-03.06.

 

2.Mistrzostwa Europy Głuchych

w Piłce Siatkowej

Kobiet i Mężczyzn do lat 21

SYCYLIA (Włochy)

PZSN

 

 

30.05.-03.06.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących i Głuchoniewidomych w Szachach Kobiet i Mężczyzn

 

ŁUKÓW

Hetman Łuków

 

 

 

31.05.

 

BOŻE CIAŁO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZERWIEC

 

 

 

 

 

 

 

01-03.06.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

 

LUBLIN

Spartan Lublin

 

 

 

01-03.06.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Koszykówce Mężczyzn do lat 22

 

ŁÓDŹ

ŁKSG Łódź

 

 

 

 

08-10.06.

Spartakiada Sportowa Młodzieży dla

Niesłyszącej

-              lekkoatletyka (do lat 11, do lat 14,    do lat 17)

-              tenis stołowy (do lat 14 i do lat 17) - ? piłka nożna do lat 14 - ?

-             

 

 

WARSZAWA

 

IG Warszawa

 

 

 

 

 

 

08-10.06.

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących 

w Koszykówce Oldbojów od 35 lat

 

POZNAŃ

WKSG Poznań

 

 

 

 

 16.06.

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy

Głuchych 

w Piłce Nożnej Mężczyzn  HERAKLION’2019

Mecz: Polska - Francja

 

 

PRUSZKÓW

PZSN

 

 

 

 

15-17.06.

 

 

 

 

 

18-23.06.

2.Mistrzostwa Europy Głuchych w Kręglarstwie Klasycznym (Bowling Nine-Pin)

WIEDEŃ

(Austria)

-

 

 

 

22.06.

 

KONIEC SZKOŁY

 

 

 

 

 

22-24.06.

 

 

 

 

 

 

 

 

29.06.-01.07.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn

 

OLSZTYN

Warmig Olsztyn

 

 

 

29.06.-01.07.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie

 

PUCK lub

GIŻYCKO

Wars Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIPIEC

 

 

 

 

 

02-07.07.

12.Mistrzostwa Europy Głuchych w Pływaniu

 

LUBLIN

(Polska)

PZSN

 

 

 

06-08.07.

 

 

 

 

 

 

06-14.07.

3.Mistrzostwa Świata Głuchych w Koszykówce

Kobiet i Mężczyzn do lat 21

WASZYNGTON

(USA)

PZSN

 

 

 

06-16.07.

 

18.Olimpiada Szachowa

     (Drużynowe Męż., Kob. i Jun.)

5.Mistrzostwa Świata Głuchych (Blitz) 6.Indywidualne Open

w Szachach Kobiet, Mężczyzn, Juniorów

 

MANCHESTER

(Wielka Brytania)

PZSN

 

 

12-22.07.

Mistrzostwa Świata Głuchych

w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn

CAXIAS DO SUL (Brazylia)

-

 

 

 

13-15.07.

 

 

 

 

 

 

 

20-22.07.

 

 

 

 

 

 

21-28.07.

12.Mistrzostwa Świata Głuchych w Golfie

 

DUBLIN

(Irlandia)

-

 

 

21-29.07.

8.Mistrzostwa Europy Głuchych w Badmintonie

 

TRENCIN

(Słowacja)

-

 

 

21-29.07.

1.Mistrzostwa Europy Juniorów Głuchych  w Badmintonie

TRENCIN

(Słowacja)

-

 

 

 

27-29.07.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIERPIEŃ

 

 

 

 

 

01-11.08.

2.Mistrzostwa Europy Głuchych

w Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 21

SZTOKHOLM (Szwecja)

PZSN

 

 

 

03-05.08.

 

 

 

 

 

 

 

10-12.08.

 

 

 

 

 

 

14-19.08.

4.Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn

KIJÓW

(Ukraina)

PZSN

 

 

 

17-19.08.

 

 

 

 

 

 

 

24-26.08.

 

 

 

 

 

 

 

 

31.08.-02.09.

 

 

 

 

 

 

00-00.08.

4.Mistrzostwa Europy Juniorów Głuchych  w Lekkoatletyce

SOFIA lub STARA

ZAGORA

(Bułgaria)

PZSN

 

 

 

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ

 

 

 

 

 

 

07-09.09.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych

 

RACIBÓRZ

Odra Racibórz

 

 

 

07-09.09.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Streetball Kobiet i Mężczyzn

 

LUBLIN

 

MIG Gliwice

 

 

 

14-16.09.

 

Eliminacje Mistrzostwa Polski

Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej

Mężczyzn – Grupa B i C

 

RZESZÓW

Res-Gest Rzeszów

 

 

17-22.09.

9.Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Wodnej

 

? (  ?  )

-

 

 

 

21-23.09.

 

Drużynowe Mistrzostwa  Polski

Niesłyszących

w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

 

PŁOCK

Fireballs Płock

 

 

 

21-23.09.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa A

 

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

 

 

28-30.09.

 

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących 

w Piłce Siatkowej  Oldbojów od 35 lat

 

RADOM

Radomig Radom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

 

 

 

 

 

05-06.10.

 

1.Mistrzostwa Świata Głuchych w Biegach Przełajowych

 

BYDGOSZCZ

(Polska)

PZSN

 

 

 

05-07.10.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

 

WARSZAWA

Mazowsze Warszawa

 

 

 

05-07.10.

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Niesłyszących w Szachach

 

WARSZAWA

Arkadia Otwock

 

 

 

12-14.10.

 

Puchar Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet

 

ŁÓDŹ

ŁKSG Łódź

 

 

 

12-14.10.

 

Puchar Polski Niesłyszących

w Koszykówce Mężczyzn

 

WARSZAWA

Wars Warszawa

 

 

 

26-28.10.

 

Puchar Polski Niesłyszących w Siatkówce Mężczyzn Mężczyzn

GLIWICE lub

RACIBÓRZ

MIG Gliwice Odra Racibórz

 

 

 

26-28.10.

 

Puchar Polski Niesłyszących

w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

 

SZCZECIN

Korona Szczecin

 

 

00-00.10.

11.Mistrzostwa Europy Głuchych w Biegach Przełajowym

 

? (  ?  )

-

 

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

 

 

 

 

 

 

02-04.11.

 

Puchar Polski Niesłyszących

w Koszykówce Kobiet

 

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

 

 

02-04.11.

 

 

 

 

 

 

03-12.11.

Tour de Formosa

w Kolarstwie szosowym

 

TAJPEJ (Tajwan)

Kluby sportowe

 

 

 

09-11.11.

 

 

 

 

 

 

 

16-18.11.

 

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących 

w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów od 35 lat

SUWAŁKI (rez. RADOM)

Czarna Hańcza Suwałki (rez. Radomig Radom)

 

 

 

16-18.11.

 

 

 

 

 

 

21-24.11.

10.Puchar Europy Głuchych

w Koszykówce  Kobiet i Mężczyzn

RIMINI (Włochy)

Kluby sportowe

 

 

 

23-25.11.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Halowej Piłce Nożnej  Mężczyzn do lat 22

 

WEJHEROWO

Olimp Wejherowo

 

 

 

23-25.11.

 

22.Międzynarodowy Mityng Pływacki im. J. Sikorskiego

 

POZNAŃ

UMKSN Poznań

 

 

30.11.-02.12.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących 

w Szachach Błyskawicznych i Szybkich

KRAKÓW

KIELCE

Reyman Kraków

Surdus Kielce

 

 

 

 

30.11.-02.12.

 

 

 

 

 

 

00-00.11.

5.Puchar Europy Głuchych

w Siatkówce  Kobiet i Mężczyzn 

 ?

Kluby sportowe

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

 

 

 

 

04-13.12.

5.Mistrzostwa Europy Głuchych

w Halowej Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

PIRKKAHALLI

TAMPERE

(Finlandia)

PZSN

 

 

 

07-09.12.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

w Curlingu Kobiet i Mężczyzn

 

WARSZAWA

Wars Warszawa

 

 

 

14-16.12.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim i w Snowboardzie (?)

KRYNICA-ZDRÓJ KLUSZKOWCE

PZSN

 

 

 

21-23.12.

 

 

 

 

 

 

 

22-24.12.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

00-00.00.

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym (pod warunkiem od 40 osób)

 ?

PZSN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.01.2018

30.11.2018

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Głuchych 

w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn  CAGLIARI’2019

 

EUROPA

PZSN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do

 14.10.2018

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Głuchych 

w Piłce Nożnej Mężczyzn – Play off HERAKLION’2019

POLSKA

i

EUROPA

PZSN

 

 

 

             JUBILEUSZE - 2018

 

 

Lp.

Nazwa klubu

Termin

dyscyplina

 

1

 

Gdański Klub Sportowy Niesłyszących POMORZE Gdańsk

 

27 stycznia 2018

-  bowling

-  piłka nożna mężczyzn

 

 

2

 

Radomski Klub Sportowy Głuchych RADOMIG Radom        

 

 

 

 

 

3

 

Rzeszowski Klub Sportowy Głuchych RES-GEST Rzeszów

 

 

 

 

4

 

Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN Lublin           

 

Październik

-  koszykówka mężczyzn

-  siatkówka kobiet

-  siatkówka mężczyzn

 

5

 

Kielecki Klub Sportowy Głuchych SURDUS Kielce

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

7